ترموستات داکت اسپلیت زیپاتو توانایی کنترل بصورت هوشمند داکت اسپلیت، کولر گازی، تهویه مطبوع و حتی دستگاه های صوتی و تصویری که با امواج IR (دستگاه هایی که دارای ریموت کنترل هستند مانند تلویزیون) را دارد. این ترموستات دارای یک دیتابیس کامل از تولید کنندگان کولر گازی، تهویه مطبوع و لوازم صوتی و تصویری معتبر درجهان است که به آن کمک می کند تا براحتی بتواند یک دستگاه جدید را به خود اضافه و یا مدیریت نماید.

این ترموستات هوشمند دارای یک سنسور دمای داخلی است. از طریق این سنسور، ترموستات دمای محیط را به آنچه برایش تعریف شده است تغییر و یا ثابت نگه می دارد.

ترموستات هوشمند داکت اسپلیت زیپاتو از طریق پروتکل Z-Wave با کنترلر مرکزی خانه هوشمند ارتباط برقرار می نماید و قادر است دستورات دریافت شده از کنترلر مرکزی خانه هوشمند را برای دستگاه های IR (امواج IR) ترجمه نماید و بلعکس.

این ترموستات همچنین قادر است جزوی از یک سناریو خانه هوشمند باشد. یک سناریو به رفتارهای خانه هوشمند در طول مدت یک زمان مشخص است که کاربر برای آن تعریف کرده است. به عنوان مثال شما به جای اینکه سیستم داکت اسپلیت و یا کولر گازی را روشن بگذارید تا در مراجعه دوباره به خانه دمای هوا مطبوع شما باشد (اتلاف انرژی، استهلاک دستگاه ها و بالا رفتن هزینه انرژی) می توانید یک سناریو تعریف نمایید که با نزدیک شدن به خانه (مثلا ۳ کیلومتر مانده به خانه) دستگاه داکت اسپلیت، کولر گازی و یا تهویه مطبوع روشن شود. این کار باعث صرفه جویی در مصرف انرژی، پایین آمدن هزینه های مربوط به انرژی و کمک به محیط زیست می شود.

تا ۲۰ دستگاه را می توان به لیست این دستگاه هوشمند اضافه نمود. البته به شرطی که در دید مستقیم قرار داشته باشند.

براحتی نصب و استفاده نمایید.

  • ترموستات را در نزدیکی کنترلر مرکزی خانه هوشمند به برق متصل نمایید.
  • بر روی کنترل مرکزی پروتکل Z-Wave را انتخاب و در حالت جستجو دستگاه جدید قرار دهید.
  • دکمه پاور روی ترموستات راسه مرتبه پشت سر هم فشار دهید.
  • بصورت اتوماتیک ترموستات به لیست دستگاه های روی کنترلر مرکزی خانه هوشمند اضافه می گردد.
  • از لیست دستگاه ها وارد تنظیمات ترموستات شوید.
  • حال می بایست کنترل داکت اسپلیت، کولر گازی، تهویه مطبوع و یا دستگاه های صوتی و تصویری خود را روبروی این دستگاه هوشمند قرار داده و آنها را یک به یک Learn کنید.

در انتهای کار می توانید دستگاه هوشمند خود را در محل مورد نظر خود نصب نمایید.